شرکت در آزمون آنلاین شیمی بهترین گزینه برای شماست .
0
09198505941

جوهر نامرئی

به این سوال بهتر است با فرایند پرسش و پاسخ در باره جوهر نامرئی جواب دهیم تا بهتر بتوانید جواب سوال های خود را در یابید .

 • آیا آب لیمو به عنوان جوهر نامرئی عمل می کند؟ آب لیمو حاوی ترکیبات کربنی است که در دمای اتاق بی رنگ هستند. گرمای لامپ باعث تجزیه ترکیبات و آزاد شدن کربن می شود. کربن در تماس با هوا اکسید می شود و قهوه ای می شود و پیام نامرئی شما را در زیر لامپ داغ قابل مشاهده می کند.
 • چگونه با آبلیمو جوهر نامرئی درست کنیم؟ لیمو یا لیموترش را در یک کاسه بریزید. آب میوه را با قلم مو یا Q-tip روی کاغذ خود رنگ کنید.

صبر کنید تا کاغذ خشک شود. کاغذ را با اتو، سشوار، لامپ یا سایر منابع حرارتی گرم کنید. مراقب باشید که آن را برای مدت طولانی در آنجا نگه ندارید، زیرا ممکن است کاغذ را بسوزاند.

 • چه مایعی در ساخت جوهر نامرئی بهتر عمل می کند؟ آب لیمو

روش شماره 1: جوهر اسیدی (آب لیمو)

در تئوری، آزمایش شده ترین و واقعی ترین روش جوهر نامرئی خانگی، استفاده ساده از آب لیمو خالص (یا همانطور که گفته شد، تعدادی اسید دیگر) روی یک ورق کاغذ است. پس از خشک شدن کامل کاغذ، حرارت را اعمال می کنید و وویلا! “جوهر” آشکار می شود

 • آیا لیمو جوهر را از کاغذ پاک می کند؟ مقدار کمی آب لیمو را در یک شیشه 8 اونس بریزید. یک سواب پنبه را به آب لیمو آغشته کنید. سپس، پنبه خیس را به آرامی روی کاغذ جوهری که می‌خواهید پاک کنید پاک کنید. اسید جوهر را حل می کند، اما کاغذ را نیز حل می کند
 • ماندگاری جوهر لیمو چقدر است؟  اگر با اعمال گرما به طور فعال واکنش را تسریع نکنید، آب لیمو بسیار کندتر با کاغذ واکنش نشان می دهد. نور مستقیم خورشید و محیط گرم احتمالاً پیام را ظرف یک سال قابل مشاهده می کند. در یک انبار سرد و تاریک، پیام می تواند چندین سال پنهان بماند.
 • آیا سرکه به عنوان جوهر نامرئی عمل می کند؟ سرکه یک اسید است. این کار کاغذ را ضعیف می کند و حتی پس از خشک شدن مایع روی آن می ماند و دیگر دیده نمی شود. وقتی کاغذ را گرم می‌کنید، اسید سریع‌تر از بقیه کاغذ می‌سوزد یا قهوه‌ای می‌شود و کلمات یا نشانه‌های پنهان را آشکار می‌کند.
 • دو نوع جوهر نامرئی چیست؟ جوهرهای نامرئی به دو دسته تقسیم می شوند: مایعات آلی و جوهرهای سمپاتیک. روش اول متشکل از روش‌های طبیعی است که بسیاری از ما در دوران کودکی دست خود را امتحان کرده‌ایم: آب لیمو، سرکه، شیر، عرق، بزاق، آب پیاز، و حتی ادرار و خون رقیق شده.
 • چگونه با جوش شیرین جوهر نامرئی درست کنید؟ مقدار مساوی آب و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید. این جوهر نامرئی شما خواهد بود!

برای نوشتن یک پیام نامرئی روی یک تکه کاغذ از قلم مو، سواب پنبه ای یا ابزار مشابه استفاده کنید.

اجازه دهید “جوهر نامرئی” خشک شود. کاغذ را روی یک منبع گرما (لامپ، سشوار) نگه دارید. …

 • آیا آب لیمو به کاغذ آسیب می رساند؟ وقتی روی کاغذ قرار می‌گیرد، آب محلول آب لیمو تبخیر می‌شود و اسید سیتریک موجود در آب باقی می‌ماند. اسید سیتریک با الیاف کاغذ واکنش داده و به آنها آسیب می رساند.
 • چگونه می توانید جوهر نامرئی را بدون نور UV ببینید؟ اتوی داغ برای موهای شما نیز کار می کند. روش ساده دیگر این است که کاغذ را روی یک اجاق داغ تکان دهید. اگر پیام مخفی جوهر نامرئی داشته باشید، با داغ شدن کاغذ، مقداری اعوجاج را مشاهده خواهید کرد. اگر به گرم کردن کاغذ ادامه دهید، پیام به رنگ طلایی یا قهوه ای تیره می شود.
 • کدام ماده شیمیایی در مخفی نویسی استفاده می شود؟ نوشته های روی سطح کاغذ به دلیل وجود نشاسته در کاغذ آشکار می شود. فنل فتالئین: این یک تکنیک مخرب است که در آن مقداری از جوهر نامرئی هنگام درمان با محلول فنل فتالئین رنگ خود را تغییر می دهد.
 • چرا شیر جوهر نامرئی می سازد؟  شیر یک محصول ارگانیک است، به این معنی که از یک موجود زنده می آید. وقتی گرم می شود در دمای کمتری نسبت به کاغذ می سوزد و قهوه ای می شود. پیام نامرئی دوباره به رنگ قهوه ای ظاهر می شود. می توانید با آبلیمو مانند شیر بنویسید و بعد از خشک شدن با حرارت دادن آن را بخوانید.
 • با گرم شدن جوهر نامرئی چه اتفاقی می افتد؟ این ترکیبات در دمای اتاق تقریباً بی رنگ هستند. اما گرما می تواند این ترکیبات را تجزیه کند و کربن را آزاد کند. اگر کربن با هوا تماس پیدا کند، فرآیندی به نام اکسیداسیون رخ می دهد و ماده به رنگ قهوه ای روشن یا تیره در می آید.
 • کدام اسید به جوهر نامرئی معروف است؟ اکسیژن با اسید اسکوربیک (ویتامین C) موجود در آب لیمو قبل از واکنش با آنزیم پلی فنل اکسیداز موجود در سیب واکنش می دهد. برای جوهر نامرئی، وقتی ترکیب آلی را گرم می‌کنید، آب لیمو سریع‌تر اکسید می‌شود و قهوه‌ای می‌شود، که به ما کمک می‌کند پیام مخفی را ببینیم.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *