شرکت در آزمون آنلاین شیمی بهترین گزینه برای شماست .
0
09198505941

آدامس(gum)

آدامس (gum)طبیعی چگونه ساخته می شود؟ صمغ های طبیعی زنجیره های بلندی از قندها (پلی ساکاریدها) در مواد گیاهی بومی هستند که یا محلول در آب هستند یا قادر به جذب آب هستند. هنگامی که این پلی ساکاریدها با آب مخلوط می شوند ژل ها تشکیل می شوند. آدامس ها فقط تا حدی توسط انسان هضم می شوند و معمولاً عوارض جانبی کمی دارند.

 • مواد تشکیل دهنده آدامس چیست؟ پایه صمغی از یک پایه صمغ نامحلول (رزین ها، مرطوب کننده ها، الاستومرها، امولسیفایرها، پرکننده ها، موم ها، آنتی اکسیدان ها و نرم کننده ها)، شیرین کننده ها و عوامل طعم دهنده تشکیل شده است. این پوشش ممکن است از جمله شیرین کننده ها، طعم دهنده ها، مواد رنگی و اسیدهای میوه تشکیل شده باشد.
 • چه چیزی به آدامس طعم می دهد؟طعم آدامس(gum) حباب دار استرهای مورد استفاده در طعم دهنده آدامس حباب مصنوعی ممکن است شامل متیل سالیسیلات، اتیل بوتیرات، بنزیل استات، آمیل استات یا سینامیک آلدهید باشد. یک طعم دهنده طبیعی آدامس حباب دار را می توان با ترکیب موز، آناناس، دارچین، میخک و سبزی زمستانه تولید کرد.
 • آیا آدامس بدون پلاستیک ساخته می شود؟ پلاستیک ماده‌ای است که آدامس را جویدنی می‌کند و شما آن را در فهرست مواد به عنوان پایه آدامس درج می‌کنید. خوشبختانه برخی از برندهای آدامس سازگار با محیط زیست در بازار وجود دارند که آدامس های بدون پلاستیک تولید می کنند. مانند Glee Gum، Simply Gum و The Humble Co.
 • آیا می توانید از درخت صمغ صمغ درست کنید؟ شیره خشک درخت صمغ شیرین تنها بخشی است که خوراکی محسوب می شود. از پیشگامان تا امروز، کودکان می‌دانند چگونه از درخت آدامس شیرین آدامس تهیه کنند. از یک چاقو برای برش دادن به لایه کامبرین پوست استفاده کنید و بعد از یک هفته برگردید تا شیره خشک شده را جمع کنید. این می تواند به عنوان آدامس استفاده شود.
 • آیا همه آدامس ها گوشت خوک دارند؟ استئاریک اسید  در بسیاری از آدامس ها استفاده می شود. از چربی های حیوانی، بیشتر از معده خوک به دست می آید. سوپ فوری: برخی از چاشنی های موجود در سوپ حاوی آثار بیکن هستند. پنیر خامه ای: در برخی محصولات از ژلاتین به عنوان غلیظ کننده استفاده می شود.
 • آیا آدامس پر از پلاستیک است؟ یک عنصر کلیدی در بیشتر آدامس ها پلی وینیل استات (پلاستیک) است که در تولید چسب، کیسه های پلاستیکی و بطری ها نیز استفاده می شود.پلاستیک ماده‌ای است که آدامس را جویدنی می‌کند و شما آن را در فهرست مواد به عنوان پایه آدامس در نظر می گیرید .
 • آیا آدامس زباله است؟ مشکل این است که آدامس از یک ماده لاستیک مانند ساخته شده است که تجزیه آن را بسیار سخت می کند.
 • آیا آدامس برای محیط زیست مضر است؟ بله، آدامس برای محیط زیست مضر است و دلیل آن این است که 80 تا 90 درصد آدامس به درستی دفع نمی شود. در واقع، آدامس دومین زباله رایجی است که در خیابان ها یافت می شود.
 • چه کسی آدامس را اختراع کرد؟ در اواخر دهه 1840، جان کرتیس اولین صمغ تجاری صنوبر را با جوشاندن رزین، سپس برش دادن آن به نوارهایی که با نشاسته ذرت پوشانده شده بودند، ساخت تا از چسبیدن آنها به یکدیگر جلوگیری کند. در اوایل دهه 1850، کورتیس اولین کارخانه آدامس جویدنی جهان را در پورتلند ساخت.
 • آیا بلعیدن آدامس بی خطر است؟ اگرچه آدامس برای جویدن و بلعیده نشدن طراحی شده است، اما به طور کلی در صورت بلعیدن آن مضر نیست. فولکلور نشان می دهد که آدامس بلعیده شده به مدت هفت سال قبل از هضم شدن در معده شما می ماند. اما این درست نیست
 • چرا آدامس نمی خوریم؟ به این دلیل است که بدن ما اکثر موادی را که قابل هضم نیستند (مانند آدامس) از طریق دستگاه گوارش و با مدفوع از بدن خارج می کند. در موارد نادر، بلعیدن حجم زیادی از آدامس یا بسیاری از قطعات کوچک آدامس در مدت زمان کوتاهی می‌تواند دستگاه گوارش را مسدود کند.
 • آیا آدامس برای دندان های من مضر است؟ زمانی که جویدن آدامس(gum) می تواند برای شما مضر باشد. مواردی وجود دارد که باید از جویدن آدامس خودداری کنید: اگر آدامس قند دارد – آدامس شیرین شده با شکر می تواند خطر پوسیدگی و پوسیدگی دندان را افزایش دهد. اگر اختلال مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) دارید – جویدن بیش از حد می تواند فک شما را تحت فشار قرار دهد و علائم شما را بدتر کند.
 • قدیمی ترین آدامس چیست؟ آدامس 5000 ساله ای که توسط یک دانشجوی باستان شناسی در فنلاند در سال 2007 کشف شد، به عنوان قدیمی ترین آدامس کشف شده شناخته می شود. اعتقاد بر این است که مردم عصر نوسنگی از آدامس برای درمان عفونت لثه استفاده می کردند. رد دندان برجسته نیز روی تکه لثه یافت شد.
 • چرا مردم آدامس می جوند؟ جویدن آدامس تولید بزاق شما را افزایش می دهد که یک جزء کلیدی برای سلامت دهان و دندان است. جریان سالم بزاق به شستشوی قندهای مضر و ذرات غذا کمک می کند. این کار از رشد باکتری های بد در داخل دهان جلوگیری می کند و در نتیجه از پوسیدگی دندان ها محافظت می کند.
 • چه مدت می توانید آدامس بجوید؟ پانزده دقیقه حداکثر زمانی است که باید آدامس خود را بجوید. هر زمان بیش از آن می تواند منجر به خستگی عضلات فک شود. ادامه جویدن بیش از حد آدامس حتی ممکن است مشکلاتی را برای سلامت استخوان فک شما ایجاد کند که به آن معروف است
 • کدام آدامس دندان ها را سفید می کند؟ صمغ سفید اوربیت  با افزایش ساینده بودن آدامس به از بین بردن لکه ها کمک می کند. سدیم بی کربنات (جوش شیرین) – جوش شیرین یک ساینده ملایم است و با افزایش سایندگی کلی آدامس به از بین بردن لکه ها کمک می کند.
 • آیا جویدن آدامس شما را گرسنه می کند؟ عمل جویدن ممکن است گرسنگی را کاهش دهد، احساس سیری بیشتری به شما بدهد و به شما کمک کند احساس گرسنگی کمتری داشته باشید، به ویژه برای میان وعده ها (1، 2). در یک مطالعه اخیر، جویدن آدامس به اندازه نوشیدن یک نوشیدنی پر کالری، گرسنگی  را پس از 10 ساعت ناشتا کاهش داد.
 • با آدامس چقدر کالری می سوزانید؟  هنگام جویدن آدامس (بدون قند) می توانید تا 11 کالری در ساعت بسوزانید. عمل جویدن همچنین به جلوگیری از میان وعده های غیر ضروری کمک می کند، بنابراین این یک امتیاز است.
 • چرا جویدن آدامس (gum)شما را خوشحال می کند؟جویدن آدامس با بهبود خلق و خو، خستگی کمتر و کاهش عادات عصبی مرتبط است. احتمالاً به دلیل اثرات آرام بخش حرکات تکراری و کاهش تولید کورتیزول است
 • چرا جویدن آدامس حس خوبی دارد؟ جویدن آدامس جریان خون را به مغز شما افزایش می دهد که ممکن است به بهبود حافظه شما کمک کند. مبارزه با خواب آلودگی اگر احساس خستگی می کنید، مقداری آدامس بجوید تا هوشیار بمانید. از بین بردن حالت تهوع.
 • عوارض جویدن آدامس(gum) چیست؟ جویدن آدامس می تواند منجر به عدم تعادل ماهیچه ای فک یا TMJ در فک شما شود، به خصوص اگر یک طرف دهان را بیشتر از طرف دیگر بجوید. هرگاه از مجموعه ای از ماهیچه ها بیش از حد استفاده کنید، باعث انقباض رباط ها و درد ناتوان کننده می شود. همچنین می تواند منجر به گوش درد، دندان درد و سردرد شود
 • آیا جویدن آدامس به مدت 10 ساعت در روز اشکالی ندارد؟ تحقیقات نشان می دهد که جویدن مداوم آدامس در تمام ساعات روز می تواند مشکلاتی مانند درد فک، سردرد، اسهال و پوسیدگی دندان ایجاد کند. هیچ چارچوب زمانی ایده آلی برای جویدن آدامس وجود ندارد. اما، نباید به عادت تبدیل شود.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *