شرکت در آزمون آنلاین شیمی بهترین گزینه برای شماست .
0
09198505941

بنزالدهید (Benzaldehyde)

بنزالدهید

بنزآلدئید یک ترکیب آلی است با فرمول مولکولی C_{7}H_{6}O  که از یک حلقه بنزن با یک جایگزین فرمیل -CHO تشکیل شده است. این ساده ترین آلدئید معطر و یکی از مفیدترین آلدئیدهای صنعتی است. این مایع بی رنگ با بوی بادام مانند است.در دمای 178 درجه سلسیوس می جوشد و در آب محلول است . یکی از اجزای روغن بادام تلخ است که البته از منابع طبیعی دیگر نیز استخراج می شود . از بنزالدهید مصنوعی به عنوان طعم دهنده در پختن کیک و سایر محصولات استفاده می شود .

در دمای اتاق به راحتی به بنزوئیک اسید اکسید می شود . که این امر باعث ایجاد ناخالصی در بنزالدهید شده که می توان با استفاده از فرایند تقطیر آن را خالص سازی کرد . دمای جوش بنزوئیک اسید بسیار بالاتر از بنزالدهید است که این امر باعث می شود که عمل خالص سازی با بازده بیشتری انجام شود . برای آشنایی بیشتر با این ماده لازم دانستم که به یک سری از سوالات در باره بنزالدهید پاسخ دهم .

 • آیا سمی است ؟ اثرات اصلی در مواجهه شغلی با بنزآلدئید، تحریک پوست، چشم و غشاهای مخاطی مجاری تنفسی است. علیرغم استفاده نسبتاً گسترده از این ماده، هیچ مدرکی دال بر پتانسیل حساسیت بارز در انسان وجود ندارد. سمیت حاد بنزآلدئید کم است .
 • آیا قدرت دارویی دارد ؟ طعم دهنده مصنوعی است و از طرفی به عنوان دافع زنبور عسل در برداشت عسل بی خطر است .می‌توان آن را در بسیاری از غذاها از جمله محصولات پخته شده، لبنیات منجمد، آب میوه، آب نبات نرم، پودینگ ژلاتینی، نوشیدنی‌های غیر الکلی، نوشیدنی‌های الکلی، آب نبات‌های سفت و آدامس‌ها یافت.
 • بنزآلدئید برای چه مواردی استفاده می شود؟ در طعم‌دهی و عطرسازی استفاده می‌شود. بنزآلدئید یک آلدهید معطر است که دارای یک گروه فرمیل منفرد با بوی بادام است. بنزآلدئید را می توان از منابع طبیعی به دست آورد و به طور گسترده ای توسط صنایع شیمیایی در تهیه رنگ های مختلف آنیلین، عطرها، طعم دهنده ها و مواد دارویی استفاده می شود.
 • بنزآلدئید طبیعی چیست؟ بنزآلدئید طبیعی که عموماً از هسته‌های میوه‌ای مانند زردآلو استخراج می‌شود .
 • آیا از آلدئیدها در پزشکی استفاده می شود؟ تحقیقات نشان می دهد که سینامالدئید  با فرمول مولکولی C_{9}H_{8}O به عنوان یک ترکیب دارویی طبیعی داده می شود که سرماخوردگی را از بین می برد و همچنین به درمان اسهال کمک می کند. این ماده  به درمان و پیشگیری از سرطان کمک می کند.
 • آیا بنزالدئید یک روغن است؟ بنزالدئید یک ترکیب معطر فوق‌العاده است که رایحه‌ای عالی بادام دارد که یادآور مارزیپان است. بنزالدئید که معمولاً به عنوان روغن بادام تلخ شناخته می شود، برای استفاده در صابون و محصولات مراقبت از پوست بی خطر است .
 • چرا بنزآلدئید سمی است؟ بنزالدئید ممکن است باعث جهش شود. با احتیاط شدید رفتار کنید. تنفس بنزآلدئید می تواند بینی و گلو را تحریک کرده و باعث سرفه و تنگی نفس شود. تماس می تواند پوست و چشم ها را تحریک کند و قرار گرفتن در معرض مکرر می تواند باعث ایجاد بثورات پوستی شود.
 • بنزآلدئید چگونه ساخته می شود؟ از نظر صنعتی، بنزآلدئید با فرآیندی ساخته می‌شود که در آن تولوئن با کلر تصفیه می‌شود تا بنزال کلرید ایجاد شود و سپس بنزال کلرید با آب تصفیه می‌شود. بنزآلدئید به آسانی به بنزوئیک اسید اکسید می شود و توسط هیدروسیانیک اسید یا سدیم بی سولفیت به محصولات افزودنی تبدیل می شود.
 • کدام آلدئید سمی ترین است؟ از جمله سمی ترین آنها می توان به آکرولئین و کروتونالدئید اشاره کرد که سرطان زا هستند.
 • کاربرد دارویی بنزآلدئید چیست؟ بنزآلدئید نقش نگهدارندگی دراد و همچنین به عنوان یک ضد باکتری و ضد قارچ عمل می کند. در سنتز ترکیباتی مانند سینامیک اسید و بنزوئیک اسید ، به عنوان یک محصول واسطه عمل می کند.
 • آیا از بنزآلدئید در عطر استفاده می شود؟ بنزآلدئید همچنین می تواند برای ارائه عطر بادام یا گیلاس در طیف وسیعی از محصولات مختلف استفاده شود. یکی از رایج ترین موارد استفاده از بنزالدئید به عنوان یک عطر، در لوسیون های معطر است، زیرا رایحه بادام این ترکیب عطر، رایحه ای مطبوع اما تک جنسیتی است که هم برای آقایان و هم برای خانم ها جذاب است.
 • بنزآلدئید اسیدی است یا بازی؟ بنزآلدئید یک ترکیب خنثی (نه اسیدی و نه بازی) است.
 • بنزآلدئید کجا یافت می شود؟ این ماده و مواد شیمیایی مشابه به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود دارد. بیشتر بنزآلدئیدی که مردم می خورند از غذاهای گیاهی طبیعی مانند بادام است. بادام، زردآلو، سیب و هسته گیلاس حاوی مقادیر قابل توجهی آمیگدالین هستند. این ماده فعالیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد .
 • کدام آلدهید سرطان زا است؟ استالدهید یا اتانال CH_{3}CHO بسیار سمی، جهش زا و سرطان زا است.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *