شرکت در آزمون آنلاین شیمی بهترین گزینه برای شماست .
0
09198505941

سالیسیلیک اسید

سالیسیلیک اسید موضعی برای درمان بسیاری از اختلالات پوستی مانند آکنه، شوره سر، پسوریازیس، درماتیت سبورئیک پوست و پوست سر، پینه، میخچه، زگیل معمولی و زگیل کف پا بسته به شکل دوز و قدرت فرآورده استفاده می شود.

 • سالیسیلیک اسید با پوست شما چه می کند؟ این ماده  موضعی با کاهش تورم و قرمزی و باز کردن منافذ مسدود شده پوست آکنه را درمان می کند تا جوش ها کوچک شوند. سایر بیماری های پوستی را با نرم کردن و شل کردن پوست های خشک، پوسته پوسته یا ضخیم شده درمان می کند، به طوری که می ریزد یا به راحتی پاک می شود.
 • آیا استفاده روزانه از سالیسیلیک اسید اشکالی ندارد؟ به طور کلی به عنوان یک ماده مناسب برای استفاده روزانه در نظر گرفته می شود و در صورت استفاده صحیح می تواند در ترکیب با سایر مواد مراقبت از پوست استفاده شود.
 • چه کسانی نباید از سالیسیلیک اسید  استفاده کنند؟ نباید در نواحی بزرگ بدن استفاده شود، برای مدت طولانی استفاده شود، یا در زیر پانسمان انسدادی (پوشش ضد هوا، مانند پوشش پلاستیکی آشپزخانه) در کودکان استفاده شود. استفاده موضعی از آن در کودکان کمتر از 2 سال توصیه نمی شود.
 • آیا سالیسیلیک اسید  لکه های تیره را از بین می برد؟ بلی ،  یکی از بهترین درمان‌ها برای اسکارها و علائم آکنه است. این یک لایه بردار عالی است که به از بین بردن باکتری های مولد آکنه، از بین بردن سلول های مرده پوست و محو شدن لکه ها یا علائم تیره کمک می کند. علاوه بر این، رنگ پوست را یکدست می کند و تغییر رنگ پوست را درمان می کند
 • آیا استفاده از سالیسیلیک اسید به صورت روزانه مفید است؟ هر روز می توان از این پاک کننده استفاده کرد ، اما برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود نباید از لایه بردار حاوی این ماده بیش از سه بار در هفته استفاده کنید.
 • چه مدت باید از سالیسیلیک اسید  استفاده کنم؟ برای زگیل – یک یا دو بار در روز در صورت نیاز تا 12 هفته یا طبق دستور پزشک، تا زمانی که زگیل برداشته شود، این کار را تکرار کنید. برای میخچه و پینه – یک یا دو بار در روز در صورت نیاز تا 14 روز یا طبق دستور پزشک، تا زمانی که میخچه یا پینه برداشته شود، این کار را تکرار کنید.
 • آیا سالیسیلیک اسید می تواند جای جوش را از بین ببرد؟ یکی از بهترین درمان ها برای اسکار آکنه در نظر گرفته می شود. می توانید محصولات حاوی این اسید را به برنامه روزانه خود اضافه کنید یا متخصص مراقبت از پوست شما ممکن است از آن برای لایه برداری های شیمیایی کمتر استفاده کند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا تفاوت در استفاده از این ماده دارویی مشاهده شود.
 • آیا سالیسیلیک اسید 2 درصد بی خطر است؟ اگرچه این اسید به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود، اما ممکن است در اولین شروع باعث تحریک پوست شود. همچنین ممکن است بیش از حد چربی را از بین ببرد و در نتیجه باعث خشکی و تحریک احتمالی شود. سایر عوارض جانبی بالقوه عبارتند از: سوزن سوزن شدن یا سوزش پوست
 • ترکیب یا مخلوط سالیسیلیک اسید با چه ماده ای خوشایند نیست ؟ ویتامین آ یا رتینول با سالیسیلیک اسید ترکیب یا مخلوط جالبی نخواهد بود . از دو ماده قوی که تأثیر یکسانی روی پوست شما دارند همزمان استفاده کنید. هر کدام می توانند در صورت استفاده به تنهایی باعث تحریک پوست شوند.،  ترکیب این دو ماده  ممکن است پوست شما را خشک و حساس کند، به خصوص در برابر نور
 • ویتامین آ « رتینول» یا سالیسیلیک اسید ، کدام بهتر است؟ رتینول به عنوان استاندارد طلایی از نظر کاهش ظاهر پیری شناخته شده است، در حالی که سالیسیلیک اسید یکی از بزرگترین دشمنان آکنه است.
 • چه مدت طول می کشد تا سالیسیلیک اسید اثر کند؟ هنگام استفاده از این ماده یا سایر درمان های آکنه، ممکن است 6 تا 8 هفته طول بکشد تا متوجه نتیجه کار شوید. هرکسی که بعد از این مدت بهبودی در آکنه خود نمی بیند، ممکن است بخواهد برای مشاوره در مورد گزینه های درمانی جایگزین با پزشک یا متخصص پوست تماس بگیرد.
 • بعد از سالیسیلیک اسید از چه چیزی استفاده کنیم؟ معمولاً توصیه می شود برای جلوگیری از خشکی از هیالورونیک اسید بعد از سالیسیلیک اسید استفاده کنید. با این حال، اگر هیالورونیک اسید شما در پاک کننده شما و سالیسیلیک اسید شما در سرم شما باشد، ابتدا هیالورونیک اسید خود را بمالید. فقط مطمئن شوید که بعد از محصول سالیسیلیک خود از مرطوب کننده استفاده کنید
 • چگونه متوجه می شوید که سالیسیلیک اسید کار می کند؟ با داروهای زگیل مانند سالیسیلیکاسید ، زگیل باید به تدریج از بین برود تا به اندازه پوست صاف شود. اگر این اتفاق نیفتد، درمان ممکن است کارساز نباشد. زگیل ها زائده های بی ضرری هستند که اغلب روی دست ها و پاها ظاهر می شوند.
 • چه کسانی می توانند از اسید سالیسیلیک استفاده کنند؟ می تواند توسط هر کسی استفاده شود، اگرچه کسانی که پوست چرب یا مستعد آکنه دارند می توانند بیشترین سود را از آن ببرند.
 • آیا اسید سالیسیلیک برای پوست چرب مفید است؟ شستشوی صورت با این ماده  به ویژه برای پوست های چرب مفید است زیرا به کنترل تولید چربی و کاهش سبوم اضافی کمک می کند. سبوم یک ماده روغنی است که توسط غدد چربی بدن شما تولید می شود. پوست را می پوشاند ، مرطوب و از آن محافظت می کند.
 • کدام ماده برای آکنه بهتر است؟ بنزوئیل پراکسید. این ماده باکتری‌هایی را که باعث آکنه می‌شوند را از بین می‌برد، به از بین بردن چربی اضافی پوست کمک می‌کند و سلول‌های مرده پوست را که می‌توانند منافذ را مسدود کنند، از بین می‌برد. محصولات بنزوئیل پراکسید که می‌توانید بدون نسخه بخرید، از 5/2 تا 10 درصد متغیر است .
 • کدام اسید برای منافذ بهتر است؟ نکته جالب دیگر این است که سالیسیلیک اسید برای منافذ باز بسیار موثر است زیرا به پالایش و پاکسازی این منافذ کمک می کند. استفاده از آن برای رفع جوش های سرسیاه و سرسفید نیز عالی است، زیرا بروز آنها را کاهش می دهد و به شما کمک می کند پوستی شفاف تر داشته باشید.
 • آیا سالیسیلیک اسید  منافذ باز پوست را از بین می برد؟ مطالعات نشان می دهد که می تواند منافذ را باز کند. برخی از پاک کننده های حاوی اسید سالیسیلیک به اندازه کافی ملایم هستند که بتوان از آنها هر روز استفاده کرد. اگر  پوست شما را خشک یا تحریک می کند، پاک کننده های متناوب را امتحان کنید. هنگام بیدار شدن از خواب از یک پاک کننده ملایم و غیر کومدون زا و قبل از خواب از از این پاک کننده اسیدی استفاده کنید.
 • آیا می توان سالیسیلیک اسید  2٪ را در طول شب تا صبح روی پوست باقی گذاشت ؟ کرم‌هایحاوی این ماده  که تنها ۱ یا ۲ درصد قدرت دارند، می‌توانید آن را یک شب روی پوست بگذارید و صبح آن را بشویید. به خاطر داشته باشید که از یک ضد آفتاب خوب با طیف وسیع استفاده کنید زیرا این ماده می تواند پوست شما را حساس کند

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *